Pražský primátor chce odpovědi na otázky kolem cyklostezky v Sedlci a posouzení projektu, o audit požádal i výbor pro volný čas, sport, cyklostezky a výstavnictví

   

  Projekt cyklostezky v Sedlci, která má vyřešit nebezpečné místo pro cyklisty na křižovatce Roztocká - Kamýcká na páteřní cyklistické trase A1, začal řešit primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda. Touto cyklostezkou se dnes opakovaně zabýval také Výbor pro volný čas, sport, cyklostezky a výstavnictví Zastupitelstva hl. m. Prahy.

  Primátor Bohuslav Svoboda požádal ředitele Technické správy komunikací hl. m. Prahy Luďka Dostála o vysvětlení nejasností souvisejících s projektem - dosud nezačatou realizací cyklostezky Roztocká – Sedlec a zálohové platby jejímu dodavateli i dalších okolností spojených s touto zakázkou. Písemné vyjádření očekává v pátek 15. dubna.

  Cyklostezka Roztocká – Sedlec je také tématem pravidelných jednání Výboru pro volný čas, sport, cyklostezky a výstavnictví Zastupitelstva hl. m. Prahy. Na dnešní, již třetí letošní jednání, výbor pozval zástupce projektanta a Technické správy komunikací hl. m. Prahy, aby členové získali podrobnější informace k projektu. Výbor přijal usnesení, v němž žádá náměstka primátora Karla Březinu o provedení důkladného auditu této zakázky, včetně důvodové zprávy ke zvolenému technickému řešení. Zároveň výbor žádá o dočasné pozastavení stavby do doby, než bude znám výsledek auditu. „Cyklostezky byly v minulosti často předmětem vypjatých diskusí a jsem přesvědčen, že rozhodnutí v této oblasti mají být jednoznačná a transparentní,“ uvedl předseda výboru Petr Bříza. Výbor také požádal o co nejrychlejší ustavení Komise Rady hl. m. Prahy pro cyklistiku a cyklistickou dopravu jako názorové a odborné platformy.

   

   

  V Praze 12. 4. 2011    

  Vloženo: 12.4.2011 | odd. pro média OKO MHMP | Přečteno: 655 x

   

  Magistrát hl. m. Prahy © 2009