Praha chce v budování cyklostezek spolupracovat se Středočeským krajem

   

  Hlavní město chce na výstavbě cyklostezek spolupracovat se Středočeským krajem a společně se podílet na plynulém propojení stávajících tras. Myšlenku takové koordinace zastává předseda Výboru pro volný čas, sport, cyklostezky a výstavnictví Zastupitelstva hlavního města Prahy (ZHMP) Petr Bříza. Inicioval proto setkání s vedoucím Odboru regionálního rozvoje Středočeského kraje Oldřichem Vytiskou.

   

  „V dnešní době jsou cyklostezky v metropoli velmi populární. Řada Pražanů ale na kole vyjíždí i do různých míst Středočeského kraje a naopak. Aby byly trasy kvalitní a plynule na sebe navazovaly, je zapotřebí jejich výstavbu v budoucnu plánovat společně se Středočeským krajem. Stávající síť cyklostezek je pak nutné dodatečně propojit,“ uvedl Petr Bříza.

  K setkání s Oldřichem Vytiskou jej přiměly také konkrétní případy, kdy se chybějící spolupráce hlavního města a Středočeského kraje ukázala jako problematická. Jedná se například o nově budovanou cyklostezku ve Vestci u Prahy, jež měla propojit Prahu s Týncem nad Sázavou a v současnosti končí uprostřed pole. Chybějící část spadala původně do katastru Městské části Praha - Kunratice, nyní ale patří obci Šeberov. Návaznost stavebních prací se zde proto nepodařilo zkoordinovat. 

  Nový vývoj bude i u cyklostezky mezi Prahou a Klecany, kterou se rozhodl vybudovat Středočeský kraj. Trasa navazuje na velmi frekventovanou pražskou pravobřežní trasu. Do této cyklostezky město zabudovalo také nový asfaltový úsek pod Trojským zámečkem. Cyklodopravu tak Pražanům zpříjemní i kvalitní povrch, který zároveň rozšíří i možnosti in-linového bruslení až na území středních Čech.

  Petr Bříza má také v úmyslu iniciovat zřízení cyklistické sekce na internetovém portálu Praha Sportovní, jež by zájemcům nabídla například ucelený seznam tipů na výlety po cyklostezkách z Prahy do středních Čech a naopak. „Jednalo by se o jakéhosi průvodce, který by nabídl nejrůznější cíle a trasy podle náročnosti a délky, informoval by o možnostech občerstvení i dopravě,“ sdělil Petr Bříza a doplnil: „Projekt by se uskutečnil v koordinaci nejen se Středočeským krajem, ale i Českými drahami. Kola je totiž možné bez problémů přepravovat vlakem, a tak bychom vždy v rámci jednotlivých výletů zájemce zároveň informovali o přesných časech odjezdů vlaků do Prahy či z Prahy. Vše potřebné by tak měli na zmíněné internetové stránce. Během jednání jsme se dále dohodli na vypracování studie, která by zmapovala vytipované lokality a současný stav stezek.“

   

   

  V Praze  25. 5. 2011

   

   

  Vloženo: 25.5.2011 | Administrator, OPR | Přečteno: 653 x

   

  Magistrát hl. m. Prahy © 2009