Další elektrovozidlo – skútr- bude testovat Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy

V rámci projektu „Praha-elektromobilní“ převzal dnes Dům dětí a mládeže hlavního města Prahy elektroskútr.

„Domu dětí a mládeže v Karlíně jsme nabídli využít moderní dopravní prostředek a vyzkoušet možnosti i efektivitu provozu elektroskútru. Zároveň bude mít příležitost představit tento ekologický způsob dopravy v rámci svých výukových programů dětem a mládeži,“ řekla Andrea Vlásenková, předsedkyně výboru pro životní prostředí Zastupitelstva hl. m. Prahy a koordinátorka projektu.

Pilotní projekt „Praha-elektromobilní“, který hlavní město zahájilo minulý měsíc, má za cíl vyhodnotit ekonomičnost a ekologičnost provozu různých druhů elektrovozidel, která otestují v rámci svých potřeb městské úřady a organizace. Do projektu jsou zapojeny energetické společnosti PRE, E. ON a RWE, které s hl. m. Prahou podepsaly Memorandum o spolupráci.

Informace o projektu jsou k dispozici na : http://www.praha-elektromobilni.cz/

Příloha: Technické údaje – skútr ET 168

V Praze 4. 5. 2011