Ve Stromovce byla otevřena nová naučná stezka

   

  V Královské oboře Stromovka byla dnes slavnostně otevřena nová naučně- zábavná stezka. Její realizaci zajistila MČ Praha 7 ve spolupráci s firmou Bayer, s.r.o a Magistrátem hl. m. Prahy, záštitu nad celou akcí převzal pražský radní pro životní prostředí Petr Štěpánek.

  23.11.09- Stromovka - nová naučná stezka„Stromovka je nedílnou součástí života v sedmé městské části. Denně zde tráví svůj volný čas tisíce lidí z celé Prahy. Jsem rád, že jsme mohli přispět k dalšímu zatraktivnění této oblíbené lokality. Našim cílem je přiblížit návštěvníkům historii i současnost Královské obory a zároveň poskytnout zejména té mladší generaci řadu možností zábavného vyžití,“ uvedl radní Štěpánek.“ Věřím, že nová stezka bude motivovat návštěvníky parku k aktivnímu vnímání přírody kolem nás a pomůže podpořit citlivý přístup k životnímu prostředí a aktivní prožití volného času především mezi mládeží,“ doplnil radní.

   

  Nová pražská stezka „Stromovkou za poznáním“ je unikátní tím, že její výtvarné a grafické zpracování připravil vítěz vyhlášené 23.11.09- Stromovka - nová naučná stezkastudentské grafické soutěže, student Mario Čumpelík, a zároveň, že na přípravu 10 infopanelů bylo využito původní dřevo z porostů Stromovky vyplavené při povodních. Deset stanovišť stezky poskytuje návštěvníkům parku nejen zajímavé informace o fauně, flóře a historii parku, ale zároveň láká ke sportovnímu vyžití a pobavení během návštěvy Stromovky.

  V Praze 23. 11. 2009

  _________________________________________________________________________________________________________________

  Mgr. Petr Štěpánek, CSc. – radní hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí

  Do funkce zvolen 30. 11. 2006. Působnost v rámci ekologické politiky města, správy a rozvoje zelených ploch města, tvorby Územního energetického dokumentu. Oblast odpadového hospodářství, oblast cyklostezek, ekologické výchovy a oblast vodohospodářské infrastruktury z hlediska životního prostředí.

  ___________________________________________________________________________________________________________________

   

  Vloženo: 23.11.2009 | odd. pro média OKO MHMP | Přečteno: 1518 x

   

  Magistrát hl. m. Prahy © 2009