Praha má Zelené srdce

   

  V Kunratickém lese v Praze probíhá zábavně vzdělávací akce pro děti Zelené srdce Prahy. Jedná se o program Střediska ekologické výchovy Lesů hl. m. Prahy, v rámci kterého se děti pod vedením odborných pedagogů na různých stanovištích formou her a praktických ukázek dozví zajímavé informace o lese, jeho prostředí a hospodářství.

   

  Děti„Program s názvem Zelené srdce Prahy je součástí probíhajícího cyklu Týden lesů. Akce konané v tomto týdnu by měly zviditelnit les i celý obor lesnictví a zvýšit povědomí o jejich důležitém přínosu v oblasti ochrany životního prostředí,“ vysvětlil pražský radní pro oblast životního prostředí Petr Štěpánek. Celý program pořádají Lesy hl. m. Prahy ve spolupráci s organizacemi Lesy České republiky, Vojenské lesy a statky a Ústav pro hospodářskou úpravu lesů. „Akce je pokračováním programu lesní pedagogiky, vedeného Lesy hlavního města Prahy, který se setkává mezi pražskou veřejností s velkou odezvou,“ doplnil radní. V Kunratickém lese v Praze budou zítra k vidění lesnické stroje, dřevorubci, paroží a kůže lesní zvěře, sazenice lesních dřevin i ochranná opatření proti kůrovci.

  TraktorStředisko ekologické výchovy Lesů hl. m. Prahy, které vzniklo za podpory Magistrátu počátkem roku 2008, je součástí příspěvkové organizace Lesy hlavního města Prahy. Ta obhospodařuje více než 2400 hektarů městských lesů, 90 malých vodních toků a více než 100 rybníků a vodních nádrží. Při svých aktivitách tak středisko využívá zkušeností i zázemí této organizace. Středisko zajišťuje ekologické výchovné programy a projekty pro mateřské, základní i střední školy. Všechny aktivity až na výjimky probíhají venku v přírodě v pražských lesích. Centrum se řídí mottem lesních pedagogů – O lese se učit v lese. Podrobné informace o středisku a nabídce najdete na www.lesypraha.cz.

   

   

  V Praze, 11. 5. 2009

   


  Mgr. Petr Štěpánek, CSc. – radní hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí

  Do funkce zvolen 30. 11. 2006. Působnost v rámci ekologické politiky města, správy a rozvoje zelených ploch města, tvorby Územního energetického dokumentu. Oblast odpadového hospodářství, oblast cyklostezek, ekologické výchovy a oblast vodohospodářské infrastruktury z hlediska životního prostředí.


   

  Vloženo: 11.5.2009 | Aktualizováno: 12.5.2009 | Administrator, OPR | Přečteno: 6220 x

   

  Magistrát hl. m. Prahy © 2009